Apteki HYGIEIA Świętochłowice

Apteka HYGIEIA

Świętochłowice, ul. Śląska 109/6B

telefon kontaktowy: tel. 32 242 61 18, e-mail: apteka.swietochlowice.slaska@hygieia.pl

Godziny otwarcia:
pon.: wt.: śr.: czw.: pt.: sob.: nd.:
7:30 - 21:00 7:30 - 21:00 7:30 - 21:00 7:30 - 21:00 7:30 - 21:00 8:00 - 18:00 10:00 - 18:00

Apteka Świętochłowice
Apteka to dom leków – to właśnie tam zaopatrujemy się zarówno w specyfiki przepisane przez lekarzy, jak i w środki lecznicze, których używamy na co dzień – np. w czasie przeziębienia lub gdy dokucza nam ból. Znajdziemy tam także opatrunki, maści i spraye, które pomogą nam wyleczyć zranienia, a w niektórych z punktach aptecznych także i akcesoria oraz sprzęt medyczny (np. maski inhalacyjne, bańki lekarskie, strzykawki itd.). Wszystkie te artykuły kojarzą się z chorobami – i słusznie, apteka jest bowiem miejscem odwiedzanym przez osoby chore i ich opiekunów, którzy chcą zakupić wszelkie środki służące do poprawy zdrowia. Jednak nie jest to miejsce stworzone włącznie zmyślą o chorych. Do każdej apteki, także i do punktu w Świętochłowicach, zaglądają każdego dnia także osoby zupełnie zdrowe. W jakim celu? Jaki użytek przyniesie osobom zdrowym asortyment apteki?
Czego zdrowi mogą szukać w aptece?
Istnieje wiele grup produktów, które można zakupić w aptece, choć oczywiście leki należą do jej podstawowego zaopatrzenia. Poza lekami bez problemu można tam zwykle znaleźć:
• Suplementy diety – czyli produkty, które mają za zadanie wzmocnić nasz organizm, dostarczyć mu niezbędnych składników odżywczych, wspomóc jego funkcjonowanie.
• Artykuły dla niemowląt – smoczki, gruszki do nosa, gryzaki, pampersy, a nawet drobne zabawki takie jak grzechotki czy maskotki – wszystkie te artykuły także mają swoje stałe miejsce w aptece.
• Kosmetyki – zarówno te specjalistyczne, o szczególnym działaniu, jak i te, których używamy na co dzień – pomadki ochronne, kremy, mleczka nawilżające i wiele innych. Znajdziemy je nie tylko w drogerii – większość aptek także oferuje je swoim klientom. • Środki higieniczne – wiadomo, że podstawą zachowania zdrowia jest właściwa higiena.
Dlatego też w punkcie aptecznym można zaopatrzyć się w mydła, płyny do kąpieli, szampony, a także takie artykuły jak podpaski, patyczki higieniczne, waciki, chusteczki higieniczne, papier toaletowy.
• Artykuły służące do badania stanu zdrowia – np. ciśnieniomierze, pojemniki na próbki, glukometry, termometry, pH-metry i papierki lakmusowe oraz wiele innych.
• Produkty do domowej apteczki – woda utleniona, plastry, leki przeciwbólowe, krople żołądkowe – wszystkie te produkty warto mieć w domu "na wszelki wypadek", wcześniej należy więc zaopatrzyć się w nie w aptece.
Świętochłowice – apteka dla chorych i zdrowych
Z powyższych rozważań jasno wynika, że apteka to nie tylko źródło leków, ale także punkt sprzedaży produktów, których potrzebuje każdy z nas w codziennym życiu. Dobrze jest mieć w okolicy swojego miejsca zamieszkania miejsce o tak uniwersalnej, a jednocześnie tak ważnej dla naszego zdrowia i samopoczucia funkcji. Jeśli jesteś mieszkańcem Świętochłowic, możesz skorzystać z asortymentów naszego punktu aptecznego – znajdziesz go przy ul. Śląskiej 109/6B. Niezależnie od tego, czy dopadła Cię choroba lub ból, czy też jesteś zdrów jak ryba – nasza apteka w Świętochłowicach to miejsce, które możesz odwiedzić w każdej chwili w trosce o własne zdrowie. Zapraszamy!