Apteki HYGIEIA Czechowice - Dziedzice

Apteka HYGIEIA

Czechowice - Dziedzice, ul. Kolejowa 17

telefon kontaktowy: tel. 32 215 24 80, e-mail: apteka.czechowice.kolejowa@hygieia.pl

Godziny otwarcia:
pon.: wt.: śr.: czw.: pt.: sob.: nd.:
7:30 - 21:00 7:30 - 21:00 7:30 - 21:00 7:30 - 21:00 7:30 - 21:00 8:00 - 15:00 -

Apteka Czechowice - Dziedzice
Pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą do głowy na myśl o aptece, to: biały fartuch, poważna pani w okularach i mnóstwo leków poukładanych precyzyjnie na półkach. Tak prezentuje się niemal każda polska apteka. Czechowice-Dziedzice nie są w tym przypadku wyjątkiem. Jednak jak się okazuje nie wszędzie apteki funkcjonują według podobnego schematu. W wielu zagranicznych krajach, w których apteki należą do wielkich prywatnych sieci, farmaceuci nie mogą wręcz przywdziewać białych fartuchów. Jakie jeszcze są różnice między aptekami w Polsce i za granicą? O tym poniżej.
Czym charakteryzują się polskie apteki?
W naszych rodzimych aptekach dominuje sztywny dresscode. Zgodnie z nim każdy farmaceuta jest zobowiązany do przywdziania białego fartucha, choć zdarzają się również placówki, w których nosi się niebieskie lub zielone komplety medyczne. Taki sposób ubierania i towarzyszący temu określony wystrój pełen ładu, bez zbytecznych elementów, sprawia, że przekraczając próg apteki, czujesz powagę miejsca. W polskich aptekach sprzedawane są głównie leki na receptę, środki na różnego rodzaju dolegliwości bez koniecznej recepty, jak również suplementy diety i kosmetyki. Można tu również znaleźć naturalne wyciągi z ziół, herbatki i środki medycyny naturalnej.
Czy apteki na świecie funkcjonują tak samo?
Jeśli kiedyś przyjdzie Ci odwiedzić aptekę za granicą, zauważysz jak bardzo różnią się od tych, które napotykasz na co dzień w Polsce. Pierwsza różnica, która z pewnością rzuci Ci się w oczy to strój farmaceuty. W wielu krajach, takich jak Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone już dawno porzucono formalny styl i białe fartuchy, twierdząc, że budują one barierę między sprzedawcą a konsumentem, a nawet odstraszają dzieci. Stąd też tamtejsi aptekarze w codziennym wyglądzie starają się o zachowanie nowoczesnego wizerunku biznesowego. Kolejną różnicą, którą da się zauważyć za granicą, jest brak zwyczaju przyrządzania leków i maści na miejscu. Jest to zazwyczaj zlecane zewnętrznym firmom, a osoby pracujące w aptece zajmują się jedynie sprzedażą leków. Wśród różnic zauważalny jest również większy nacisk na komputeryzację aptek. Choć systemy informatyczne w polskich aptekach są powszechnie spotykane, apteki za Oceanem są już o kilka kroków dalej. Przykładem może być elektroniczne aktualizowanie recept, dzięki któremu pacjent nie musi przychodzić do lekarza po kolejną receptę na dany lek. W krajach, takich jak Stany Zjednoczone, wystarczy wizyta w aptece – tam przepisany przez lekarza lek czeka już w specjalnym opakowaniu z imieniem, nazwiskiem i szczegółami dawkowania.
Dlaczego apteka w Czechowicach-Dziedzicach jest lepsza od apteki w Stanach?
Jak widać, apteki za granicą różnią się od polskich placówek. Nie znaczy to jednak, że są lepsze. Dowody? Oto i one. Co prawda w aptece Hygieia znajdującej się w Czechowicach-Dziedzicach nie otrzymasz leku w opakowaniu opatrzonym własnym nazwiskiem, możesz jednak liczyć na opakowanie maści lub kremu samodzielnie przygotowanych przez farmaceutę w specjalnym laboratorium na zapleczu. To jednak nie wszystko. W tej aptece spotkasz się również z fachową i miłą obsługą odzianą w białe fartuchy, które co prawda nie wyglądają modnie, ale są schludne i czyste – a to jest chyba dużo ważniejsze od aktualnych trendów. I wreszcie: w aptece Hygieia znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz na swoje dolegliwości zdrowotne. Zapraszamy serdecznie do naszej placówki na ul. Traugutta 18a!