Apteki HYGIEIA Cieszyn

Apteka HYGIEIA

Cieszyn, ul. Mennicza 20

telefon kontaktowy: tel. 33 857 76 40, e-mail: apteka.cieszyn.mennicza@hygieia.pl

Godziny otwarcia:
pon.: wt.: śr.: czw.: pt.: sob.: nd.:
7:30 - 20:30 7:30 - 20:30 7:30 - 20:30 7:30 - 20:30 7:30 - 20:30 7:30 - 15:30 -

Apteka Cieszyn
Jak każdy z nas wie z własnego doświadczenia różnego rodzaju komplikacje ze strony organizmu mogą się pojawić nagle i niespodziewanie, zmuszając nas do szybkiej interwencji. W takiej sytuacji dobrze jest mieć pod ręką podstawowe leki lub miejsce, w którym można je szybko zakupić. Najlepszym tego typu miejscem, w którym otrzymasz lek na każdą dolegliwość, a do tego fachową poradę jest apteka. Cieszyn jest natomiast miastem, w którym z usług takiej apteki skorzystasz. Dowiedz się, jakie sytuacje tego wymagają.
5 sytuacji, w których konieczna jest szybka wizyta w aptece.
Choć bez wątpienia każdy z nas chciałby być w idealnej kondycji przez cały czas, nasze organizmy czasami szwankują, dając nam sygnał, że czas się zatrzymać i zatroszczyć o siebie. Wówczas dobrze jest skonsultować się z lekarzem, który skieruje na odpowiednie badania i pozwoli szybko zidentyfikować przyczynę gorszej formy. Są jednak przypadki, w których nie mamy czasu na rejestrację i oczekiwanie w kolejce do gabinetu lekarskiego. W takich sytuacjach najlepiej jest czym prędzej odwiedzić najbliższą aptekę, by zakupić odpowiednie środki do uśmierzenia bólu. A tymi sytuacjami są np.
1. Biegunki
Problem biegunki pojawia się najczęściej wskutek infekcji wirusowych lub zatrucia pokarmowego. W czasie jej trwania organizm traci mnóstwo wody i elektrolitów, co może być groźne dla życia i zdrowia pacjenta. W aptece znajdziesz wiele preparatów, które zawierają chlorek potasu i sodu, glukozę, wyciągi z rumianku, itp., czyli substancje pomocne w uzupełnianiu niedoborów.
2. Migreny
Bóle głowy występują na co dzień u wielu osób. Jednak u niektórych są tak silne, że pacjent nie jest w stanie dobrze funkcjonować i wykonywać swoich obowiązków. W takiej sytuacji dobrze jest mieć niedaleko domu aptekę, w której dzięki fachowej pomocy farmaceuty uda nam się dobrać skuteczny preparat przeciwbólowy.
3. Reakcje alergiczne
Nawet, jeśli bardzo się staramy, nie zawsze udaje nam się wyeliminować zupełnie alergeny ze swojego otoczenia. Pojawiające się wówczas reakcje alergiczne wywołują dyskomfort, a w wielu sytuacjach uniemożliwiają kontynuowanie codziennych zadań. W takiej sytuacji wizyta w aptece pomoże szybko zniwelować przykre objawy alergii.
4. Problemy z drogami moczowymi.
Ten problem najczęściej dotyka kobiety – ich układ moczowy jest niezwykle wrażliwy i podatny na infekcje wirusowe, których efektem są problemy z oddawaniem moczu i silne bóle w dole brzucha. Na szczęście w każdej aptece, również w Cieszynie, znajdziesz łagodne leki na bazie żurawiny, które działają szybko i skutecznie, uwalniając Cię od bólu.
5. Ból mięśni i stawów/bolesne skurcze
Bóle w mięśniach lub stawach, jak również skurcze w łydkach, itp. pojawiają się niezależnie od wieku. Dotykają zarówno młodych, jak i starszych. Mogą jednak mieć różne przyczyny. Najlepiej pojawiający się problem skonsultować z lekarzem, jednak kiedy nie mamy takiej możliwości, a ból jest bardzo dokuczliwy, pomocna okaże się konsultacja z farmaceutą, który zaproponuje Ci odpowiednie tabletki lub maść na uśmierzenie bólu.
Sytuacji, w których trzeba szybko interweniować jest znacznie więcej. Dobrze jest mieć wtedy blisko siebie aptekę, która zaopatrzy nas w pomocne preparaty pozwalające zniwelować przykre skutki dolegliwości. Jedną z nich jest apteka w Cieszynie, do której serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy potrzebują szybkich (i nie tylko) interwencji, fachowej porady i skutecznego leku.